АНОНС: Тематична зустріч з нагоди 160-річчя від дня народження Митрополита Василя Липківського

19 березня у Києві відбудеться тематична зустріч з нагоди 160-річчя від дня народження Митрополита Василя Липківського.

Про це інформує Український інститут національної памʼяті.

Митрополит Київський і всієї України Василь (в миру: Василь Костянтинович Липківський) народився 19 березня 1864 року в с. Попудня (нині – Черкаської обл.). Його становлення й зростання як душпастиря, полеміста і церковного лідера припало на роки Української революції 1917-1921 років. Василь Липківський увійшов у національну історію як реформатор української православної церкви, оборонець української мови, захисник прав вірян. Розстріляний за вироком "трійки" НКВС 27 листопада 1937 року. Канонізований ІІІ-м помісним Собором УАПЦ 1997 року.

Говоритимемо:

  •  чим важливий творчий спадок Василя Липківського для українського сьогодення?
  •  які методи використали російські більшовики для боротьби з українською церквою?
  •  чи усвідомлюємо і розуміємо втрати, яких зазнала українська церква і культура в 1930-х роках?
  •  які захисні механізми пропонував українцям Василь Липківський?

До участі запрошені:

  • Арсен Зінченко, доктор історичних наук, професор, автор книжок "Життя і діяння Митрополита Василя Липківського" і "Визволитися вірою: Життя і діяння митрополита Василя Липківського";
  • Олександр Саган, доктор філософських наук, професор, завідувач відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН Украйни;
  • Андрій Ковальов, речник Генерального штабу ЗСУ, історик, краєзнавець;
  • Тетяна Шептицька, заступник генерального директора з наукової роботи НІМЗ "Биківнянські могили", кандидат філологічних наук.

Модератор: співробітник Українського інституту національної памʼяті, історик Іван Стичинський.

Коли: 19 березня, 17:00.

Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, майдан Незалежності 18/2, Будинок профспілок).

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Організатори: Український інститут національної пам'яті, Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили", Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.