АНОНС: онлайн-лекція Вахтанга Кебуладзе "Громадянська ідентичність українського суспільства. Еволюція та особливості"

Освітня платформа «У пошуках ідентичності» запрошує 12 березня о 19:30 доєднатися до онлайн-лекції «Громадянська ідентичність українського суспільства. Еволюція та особливості».

Лектор — Вахтанґ Кебуладзе, український філософ, публіцист, перекладач, спеціаліст із феноменології. Доктор філософських наук, професор кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

Зараз ми проживаємо не тільки досвід великої, страшної війни, але водночас перебуваємо в епіцентрі динамічних змін, що зумовлюють єднання українського суспільства. Ці зміни засновані на цінностях громадянського суспільства, які ми виборюємо та захищаємо. Становлення ідентичності є тривалим і складним процесом, а її осмислення є ще складнішим. Якщо ми хочемо стати успішними як політична нація — маємо усвідомити свою єдність, спільну ідентичність.

Під час лекції поговоримо:

- що таке політична нація;

- чому для нас важливе усвідомлення спільної ідентичності української політичної нації і прийняття її з усією розмаїтістю;

- про довіру як цінність, притаманну демократичним суспільствам;

- про свободу, безпеку та відповідальність;

- чому необхідно переосмислювати історію та вчитись комунікувати її світу так, щоб стати зрозумілішими;

- про роль інтелектуалів у формуванні національної/громадянської ідентичності.

Доєднатися до події можна за цим лінком. 

Відеозаписи попередніх подій проєкту "У пошуках ідентичності":

 

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.