АНОНС: онлайн-лекція Вахтанга Кебуладзе "Громадянська ідентичність українського суспільства. Еволюція та особливості"

Освітня платформа «У пошуках ідентичності» запрошує 12 березня о 19:30 доєднатися до онлайн-лекції «Громадянська ідентичність українського суспільства. Еволюція та особливості».

Лектор — Вахтанґ Кебуладзе, український філософ, публіцист, перекладач, спеціаліст із феноменології. Доктор філософських наук, професор кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

Зараз ми проживаємо не тільки досвід великої, страшної війни, але водночас перебуваємо в епіцентрі динамічних змін, що зумовлюють єднання українського суспільства. Ці зміни засновані на цінностях громадянського суспільства, які ми виборюємо та захищаємо. Становлення ідентичності є тривалим і складним процесом, а її осмислення є ще складнішим. Якщо ми хочемо стати успішними як політична нація — маємо усвідомити свою єдність, спільну ідентичність.

Під час лекції поговоримо:

- що таке політична нація;

- чому для нас важливе усвідомлення спільної ідентичності української політичної нації і прийняття її з усією розмаїтістю;

- про довіру як цінність, притаманну демократичним суспільствам;

- про свободу, безпеку та відповідальність;

- чому необхідно переосмислювати історію та вчитись комунікувати її світу так, щоб стати зрозумілішими;

- про роль інтелектуалів у формуванні національної/громадянської ідентичності.

Доєднатися до події можна за цим лінком. 

Відеозаписи попередніх подій проєкту "У пошуках ідентичності":

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.