АНОНС: Презентація книги Олександра Скрипника «Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки»

8 лютого у Музеї української діаспори відбудеться презентація книги Олександра Скрипника «Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки».

Про це інформує Музей української діаспори.

"Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки" - це збірка 52 окремих розповідей про дії радянських спецслужб протягом 1920-х -1980-х років проти визначних діячів українського національно-визвольного руху, що після поразки визвольних змагань 1917-1921 років та Другої світової війни опинилися в Європі та в Північній Америці.

Висвітлені як загальні радянські терористичні та інформаційні практики так і конкретні спецоперації проти Андрія Мельника, Степана Бандери, Євгена Коновальця, Павла Скоропадського, Ярослава Стецька, Василя Вашиваного та багатьох інших.

Книга написана на матеріалах найбільш закритого та секретного архіву українських силових органів – Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України, то ж в ній безліч нових та екслюзивних фактів та сюжетів.

Книгу презентуватимуть:

Автор: журналіст та письменник Олександр Скрипник

Видавець: директорка "Видавничого дому "АДЕФ-Україна" Алла Істоміна

Крім презентації, автор дослідження поділитися своїми думками про нинішні російські терористичні і розвідувальні практики та їхню тяглість із радянських часів та іншими інсайтами. 

Організатори події: Музей української діаспори, Видавничий дім "АДЕФ-Україна"

Локація: Музей української діаспори

Початок заходу о 17:00.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.