АНОНС: Презентація книги Олександра Скрипника «Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки»

8 лютого у Музеї української діаспори відбудеться презентація книги Олександра Скрипника «Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки».

Про це інформує Музей української діаспори.

"Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки" - це збірка 52 окремих розповідей про дії радянських спецслужб протягом 1920-х -1980-х років проти визначних діячів українського національно-визвольного руху, що після поразки визвольних змагань 1917-1921 років та Другої світової війни опинилися в Європі та в Північній Америці.

Висвітлені як загальні радянські терористичні та інформаційні практики так і конкретні спецоперації проти Андрія Мельника, Степана Бандери, Євгена Коновальця, Павла Скоропадського, Ярослава Стецька, Василя Вашиваного та багатьох інших.

Книга написана на матеріалах найбільш закритого та секретного архіву українських силових органів – Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України, то ж в ній безліч нових та екслюзивних фактів та сюжетів.

Книгу презентуватимуть:

Автор: журналіст та письменник Олександр Скрипник

Видавець: директорка "Видавничого дому "АДЕФ-Україна" Алла Істоміна

Крім презентації, автор дослідження поділитися своїми думками про нинішні російські терористичні і розвідувальні практики та їхню тяглість із радянських часів та іншими інсайтами. 

Організатори події: Музей української діаспори, Видавничий дім "АДЕФ-Україна"

Локація: Музей української діаспори

Початок заходу о 17:00.

 

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.