АНОНС: презентація нового цифрового ресурсу Центрального державного історичного архіву України, м. Львів

У Львові 5 січня відбудеться презентація нового цифрового ресурсу Центрального державного історичного архіву України, м. Львів на єдиній платформі «Міжнародний пошуковий портал».

Про це повідомляє Центральний державний історичний архів України, м. Львів.

ЦДІАЛ стане 5 центральним архівом, який долучиться до пошукового порталу українських архівів, та 7 загалом. В день презентації буде представлено 50 описів фондів та 500 000 оцифрованих копій архівних документів. Портал планується постійно поповнювати новими копіями.

Серед них – колекція грамот на пергаменті, що містить левову частку найдавніших унікальних документів Національного архівного фонду України, фонди гродських і земських судів Руського воєводства XV-XVIII століть, метричні книги римо-католицького віросповідання Галичини XVII-XX століть, особові фонди визначних діячів України (митрополит Андрей (Шептицький).

Проєкт реалізується в рамках співпраці Центрального державного історичного архіву України, м. Львів та ПП "Архівні інформаційні системи".

Спікери заходу:

Анатолій ХРОМОВ – Голова Державної архівної служби України,

Олеся СТЕФАНИК – директор Центрального державного історичного архіву України, м. Львів,

Кирило ВІСЛОБОКОВ – директор ПП "Архівні інформаційні системи".

Захід відбудеться за участі Голови Львівської обласної військової (державної) адміністрації Максима КОЗИЦЬКОГО, керівників наукових інституцій Львова.

Коли: 5 січня 2024 року о 14.00 

Де: актова зала Господарського суду Львівської області, вул. Личаківська, 128, м. Львів 

Захід є відкритим для представників медіа.

 Міжархівний пошуковий портал створено за ініціативи і підтримки Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, ПП "Архівні інформаційні системи" у співпраці з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об'єднань та україніки, Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України, Центральним державним історичним архівом України, м. Київ, Державним архівом Львівської області та Державним архівом Полтавської області, у майбутньому планується доручення всіх центральних та обласних архівів.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР