Книга з автографом Ліни Костенко "Бунт проти імперії: українські шістдесятники" Радомира Мокрика за донати на ЗСУ!

Видавництво "Абабагаламага" розігрує 10 книжок "Бунт проти імперії: українські шістдесятники" Радомира Мокрика з авторськими підписами за донати на ЗСУ!

Про це повідомив автор книги історик Радомир Мокрик.

"Друзі, два тижні тому мені пощастило особисто підписати книжку в Ліни Костенко. Зі згоди Ліни Василівни ми знову робимо розіграш для потреб фронту. Ми збираємо на дрони для декількох підрозділів і на антидронові засоби. Про все, звичайно, відзвітуємо. Умови прості – кидаєте сто гривень в банку – це Ваш квиток для розіграшу. Більше квитків – більше шансів виграти книжку з автографом. І навіть якщо Вам цього разу не пощастить – Ви все рівно зробите добру справу", - написав Радомир Мокрик.

Книга "Бунт проти імперії: українські шістдесятники" Радомира Мокрика стала справжнім бестселером. Видавництво "Абабагаламага" дарує книгу з унікальним автографом Ліни Костенко, яку вона підписала спеціально для підтримки українського війська. А також 10 книжок "Бунт проти імперії: українські шістдесятники" Радомира Мокрика з підписом автора.

Умови розіграшу:

  • Закинути на МоноБанку донат (номер карти банки — 5375 4112 1491 0239), в якому кожні 100 грн — це один квиток у розігруванні, 200 — 2 квитки, 1000 — 10 квитків і т.д. До 24 січня включно. 25 січня рандомно визначимо переможців.
  • У коментарях до внеску вказуйте електронну пошту.

"Ліна Костенко сказала, що "шістдесятники стали шістдесятниками тому, що це була когорта людей, об'єднаних між собою спільними переконаннями, боротьбою, чесністю". Тепер ми всі об'єднані спільною метою. Разом ми нездоланні!", - додав Радомир Мокрик.

 

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.