У Києві стартував проєкт "Стріткод: історія на кожному кроці"

Проєкт Стріткод: історія на кожному кроці розповідає про видатних людей минувщини і сьогодення, на чию честь названі наші вулиці, прямо з просторів цих самих вулиць.

Про це повідомив Український інститут національної пам'яті.

Перші 38 табличок вже з'явилися на вулицях Києва. А саме: на честь історика і державника Михайла Грушевського, поета і дисидента Василя Стуса, видатного актора Івана Миколайчука, генерала Армії УНР Олексія Алмазова, полковника Петра Болбочана та ін.

А також на вулицях, у назвах яких вшанована пам'ять про наших сучасників, що загинули під час російської агресії. На честь: активіста та воїна Романа Ратушного, молодої математикині Юлії Здановської, військкора Олександра Махова, актора Павла Лі.

Команда проєкту збирає цікаву інформацію, яку верифікують історики, і маркують вулиці авторськими табличками (стріткодами), з яких можна перейти на сайт за QR-кодом, щоб дізнатися більше про постать з назви вулиці.

"Якщо і зберігати історію – то на кожному кроці. Щодня ми ходимо вулицями, які промовляють до нас іменами у своїх назвах. Деякі з них - більш підсвічені, але більшість поки що маловідомі. Це імена людей, які любили Україну, жили нею, впливали на хід історії, помилялися, еволюціонували у поглядах. Саме завдяки ним, їхнім діям, а не якимось абстрактним "договорам, боротьбі чи просвітництву" ми з вами живемо зараз у Вільній і Незалежній. За усім стояли люди", - переконані автори проєкту.

Окрім основної діяльності, команда ГО створила свій перший освітній проєкт – "Незламні назавжди. Герої в назвах вулиць". У рамках нього будуть підготовлені матеріали про 10 незламних українців різних історичних періодів, щоб продемонструвати тяглість історії та нашої стійкості.

На основі цих матеріалів буде створено презентацію для українських шкіл для проведення "Уроків Незламності". Щоб безкоштовно отримати цей матеріал – треба заповнити анкету.

Автори проєкту переконані, що історія України - це багато-багато історій окремих чудових людей, про яких треба розповідати: "Якщо і зберігати історію – то на кожному кроці. Щодня ми ходимо вулицями, які промовляють до нас іменами у своїх назвах. Деякі з них - більш підсвічені, але більшість поки що маловідомі. Це імена людей, які любили Україну, жили нею, впливали на хід історії, помилялися, еволюціонували у поглядах. Саме завдяки ним, їхнім діям, а не якимось абстрактним "договорам, боротьбі чи просвітництву" ми з вами живемо зараз у Вільній і Незалежній. За усім стояли люди".

Проєкт реалізовує ГО "Історична Платформа" Стріткод: історія на кожному кроці

Матеріал про сучасників ГО "Історична платформа" готує спільно з Меморіал героїв

Партнер: Український інститут національної пам'яті.

"Проєкт "Стріткод" в Києві реалізується за підтримки Департамента суспільних комунікацій КМДА в рамках програми "Громадський бюджет участі".

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.