У Туреччині відкрили парк імені Агатангела Кримського

У турецькому місті Ізмір відкрили український парк імені Агатангела Кримського та пам’ятну дошку його імені.

Про це повідомило Генеральне консульство України в Стамбулі, пише Читомо.

Окрім того, міські голови підписали угоду про встановлення побратимських відносин між українськими Чернівцями та турецьким Ізміром. Угоду підписали мери Роман Клічук та Тундж Соєр відповідно.

"Сьогодні справді історичний день: підписано угоду між нашими містами і відкрито український парк. Дуже вірю, що найближчим часом ми відкриємо в Ізмірі почесне консульство України й український культурний центр", — наголосив посол України в Туреччині Василь Боднар під час церемонії відкриття.

Генеральний консул Роман Недільський, звертаючись до української громади Ізміра, висловив бажання, щоб український парк став тим місцем, де вона буде збиратися у важливі дні.

За словами Василя Боднаря, це перша угода, підписана між українським і турецьким містами, підписами за час повномасштабної агресії росії проти України.

Агатангел Кримський - сходознавець, перекладач, який знав понад 60 мов, історик, один із засновників Української академії наук у 1918 році. Перекладав турецькою мовою твори Тараса Шевченка.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР