У Туреччині відкрили парк імені Агатангела Кримського

У турецькому місті Ізмір відкрили український парк імені Агатангела Кримського та пам’ятну дошку його імені.

Про це повідомило Генеральне консульство України в Стамбулі, пише Читомо.

Окрім того, міські голови підписали угоду про встановлення побратимських відносин між українськими Чернівцями та турецьким Ізміром. Угоду підписали мери Роман Клічук та Тундж Соєр відповідно.

"Сьогодні справді історичний день: підписано угоду між нашими містами і відкрито український парк. Дуже вірю, що найближчим часом ми відкриємо в Ізмірі почесне консульство України й український культурний центр", — наголосив посол України в Туреччині Василь Боднар під час церемонії відкриття.

Генеральний консул Роман Недільський, звертаючись до української громади Ізміра, висловив бажання, щоб український парк став тим місцем, де вона буде збиратися у важливі дні.

За словами Василя Боднаря, це перша угода, підписана між українським і турецьким містами, підписами за час повномасштабної агресії росії проти України.

Агатангел Кримський - сходознавець, перекладач, який знав понад 60 мов, історик, один із засновників Української академії наук у 1918 році. Перекладав турецькою мовою твори Тараса Шевченка.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.