IN MEMORIAM: Помер голова Київського товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса Роман Круцик

На 79-му році відійшов у вічність Роман Круцик, багаторічний голова Київського товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса

Про це повідомив його товариш Володимир Ковальчук, передає Правда.іф.

"Він ввійде в історію України, як той хто розпочав пошуки в 1989р. жертв комуністичних репресій 1939-1941 в "Дем'яновому Лазі". Я був очевидцем того дня, коли п.Роман Круцик якось весною 89-го запропонував мені піти в поле і разом з Іваном Павликівським, був також історик Ігор Андрухів, і ще кілька чоловік, і вони почали розповідати й показувати місця можливих захоронень. Через кілька місяці світ довідався про страшні злочини сталінського режиму...", - написав Володимир Ковальчук

Народився Роман Миколайович Круцик в с.Яблунів на Івано-Франківщині 6 липня 1945 року. 

Закінчив Львівський технікум залізничного транспорту та юридичний факультет Львівського державного університету ім. І.Франка.

З 1988 р. — член УГС, голова першого в Івано-Франківській області осередку Т-ва "Меморіал"; пізніше — голова Івано-Франківської обласної організації товариства "Меморіал". Працював над дослідженням масових поховань жертв комуністичних репресій в урочищі Дем'янів Лаз на Івано-Франківщині.

1992 — був одним із засновників Конґресу українських націоналістів (КУН), очолив Івано-Франківську обласну орґанізацію КУН.

З 1999 року очолює Київську міську організацію Українського добровільного історико-просвітницького правозахисного благодійного т-ва "Меморіал" ім. В.Стуса.

Під час парламентських виборів 2006 року займав 6-е місце в виборчому списку Всеукраїнського об'єднання "Свобода".

2006–2007 — виконував обов'язки заступника голови Українського інституту національної пам'яті.

2007 — за його активної участі в Києві створено Музей совєтської окупації України, та стає його директором.

Парастас за Романом Круциком відбудеться 23 грудня о 17.00 в "Будинку смутку" в Івано-Франківську за адресою вул. Ребета. Похоронна процесія розпочнеться 24 грудня о 10.00 на цвинтарі в "Дем' яновому Лазі".

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.