Брежнєва позбавили звання почесного громадянина Дніпра

Генерального секретаря Компартії СРСР Леоніда Брежнєва позбавили звання "Почесний громадянин Дніпра".

Про це повідомив міський голова Дніпра Борис Філатов.

"Леоніда Брежнєва позбавлено звання "Почесного громадянина Дніпра". Бо декомунізацію міста ми теж доведемо до кінця. Хто б що не казав", - йдеться в повідомленні. 

Брежнєву присвоїли звання "Почесний громадянин міста Дніпропетровська" 1979 року, а 2017-го це звання припинило існувати — його замінили на звання "Почесного громадянина міста Дніпра". Попереднє звання визнали таким, що втратило чинність.

При цьому, зазначила міська влада, старого звання можна було позбавити лише у двох випадках: після особистого звернення почесного громадянина або набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього.

У травні 2023 року в єдиному реєстрі електронних петицій з'явилася петиція з вимогою позбавити Леоніда Брежнєва звання "Почесний громадянин Дніпра". Потрібної кількості голосів вона не набрала.

Окрім Дніпра, з 1982 року Брежнєв був також почесним громадянином Києва, однак 25 травня 2023 року Київська міськрада позбавила його цього звання.

Леонід Брежнєв — Генеральний секретар ЦК КПРС, учасник Другої світової війни. Тричі Герой Радянського Союзу і двічі  Герой Соціалістичної Праці. Зробив значний внесок у розбудову  Дніпропетровська.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.