З'явилася платформа унікальних архівних відео та аудіо Суспільного Мовлення

Почала працювати платформа "Суспільне Медіатека" — сайт, що містить архівні відео- та аудіозаписи Суспільного Мовлення від 1950-х років і до сьогодні.

Про це повідомили на сайті Суспільне. Культура.

Платформа діє за принципом video on demand(VoD). Тому, щоб переглянути матеріали, користувачі мають авторизуватися. А потім зможуть у категоріях сайту — за назвою, фільтром чи тегом — відшукати відповідне відео або аудіо. Крім цього, платформа пропонує користувачам добірку матеріалів за тегом.

Керівниця проєкту з оцифрування архівних матеріалів Суспільного Таїсія Турчин зауважила: "Ми докладаємо всіх зусиль, щоб відшукати, відновити, оцифрувати та зберегти якомога більше унікальних записів про минуле й сучасність. Архіви Суспільного  це частина культурної спадщини нашого народу, і ми неймовірно втішені, що маємо можливість поділитися цим здобутком із суспільством".

На платформу вже завантажили близько півтори тисячі відео- та аудіозаписів, і ця робота триває. "Суспільне Медіатека" допоможе усім, хто цікавиться українською історією, досліджує історичні події й персоналії чи розповідає про них у медіа.

Поки сайт працюватиме у режимі бета-версії. Це дозволить команді зібрати перший зворотний зв'язок про проєкт, проаналізувати уподобання користувачів і загалом протестувати коректність роботи платформи, не припиняючи наповнення сайту архівними відео та аудіо.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.