З'явилася платформа унікальних архівних відео та аудіо Суспільного Мовлення

Почала працювати платформа "Суспільне Медіатека" — сайт, що містить архівні відео- та аудіозаписи Суспільного Мовлення від 1950-х років і до сьогодні.

Про це повідомили на сайті Суспільне. Культура.

Платформа діє за принципом video on demand(VoD). Тому, щоб переглянути матеріали, користувачі мають авторизуватися. А потім зможуть у категоріях сайту — за назвою, фільтром чи тегом — відшукати відповідне відео або аудіо. Крім цього, платформа пропонує користувачам добірку матеріалів за тегом.

Керівниця проєкту з оцифрування архівних матеріалів Суспільного Таїсія Турчин зауважила: "Ми докладаємо всіх зусиль, щоб відшукати, відновити, оцифрувати та зберегти якомога більше унікальних записів про минуле й сучасність. Архіви Суспільного  це частина культурної спадщини нашого народу, і ми неймовірно втішені, що маємо можливість поділитися цим здобутком із суспільством".

На платформу вже завантажили близько півтори тисячі відео- та аудіозаписів, і ця робота триває. "Суспільне Медіатека" допоможе усім, хто цікавиться українською історією, досліджує історичні події й персоналії чи розповідає про них у медіа.

Поки сайт працюватиме у режимі бета-версії. Це дозволить команді зібрати перший зворотний зв'язок про проєкт, проаналізувати уподобання користувачів і загалом протестувати коректність роботи платформи, не припиняючи наповнення сайту архівними відео та аудіо.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР