Орлик чи Богословськ: триває опитування щодо перейменування міста Первомайська

На Миколаївщині планують перейменувати місто Первомайськ.

Про це інформує Виконавчий комітет Первомайської міської ради.

Друге на Миколаївщині за чисельністю населення місто Первомайськ перейменують згідно з вимогами законодавства про декомунізацію.

Таке рішення ухвалили 1 листопада під час чергового засідання постійної комісії з питань найменування та перейменування об'єктів топоніміки при виконавчому комітеті Первомайської міської ради. 

На засіданні представили на розгляд громадськості два варіанти.

Це історична назва – Орлик, яку місто мало до 1782-го року. Саме так у 1676-му році, від назви місцевого урочища назвали його козаки, які побудували тут фортецю. Територія увійшла до складу Бугогардівської Запорізької Січі. В різні часи окремі частини міста мали такі назви, як Богопіль, Ольвіополь та Голта. В 1919-му році, на мітингу 1 травня, ці частини об'єднали в єдине ціле, і більшовистський режим перейменував місто у Первомайськ.

На виконкомі запропонували також нову назву міста, яка увібрала в себе історичні події та географічні назви, – Богославськ. Кожна буква у назві відповідає трьом частинам міста, а також назвам річок. Богополь, Ольвіополь, Голта,  Орлик, Гілея, Вода (місто на воді), Синюха, Кодима.

Проголосувати за нову назву міста Первомайськ можна за посиланням.

 

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.