Книжка автора Історичної правди про російсько-українську війну потрапила у топ-50 найкращих книжок 2023 за версією The Telegraph

Видання The Telegraph опублікувало список 50 найкращих книг року, серед яких відзначили роботу українського та американського історика Сергія Плохія The Russo-Ukrainian War ("Російсько-українська війна").

Про йе пише The Telegraph.

Англомовне видання The Russo-Ukrainian War ("Російсько-українська війна") українського й американського історика, професора кафедри української історії Гарвардського університету та лаауреата Шевченківської премії 2018 року Сергія Плохія зайняло 33-й рядок топ-50 найкращих книжок за версією The Telegraph.

"Мабуть, найбільш вичерпний опис історії, що призвела до сьогоднішньої війни в Україні, від автора книги Чорнобиль: історія трагедії", — так описали книгу Плохія укладачі рейтингу.

Перше місце в рейтингу найкращих книжок 2023 року зайняла книга France on Trial: The Case of Marshal Pétain (Франція судиться: Справа маршала Петена) Джуліана Джексона. Один з найвідоміших сучасних істориків Джуліан Джексон розповідає та аналізує один найбільш суперечливих періодів історії Франції ХХ сторіччя — рішення маршала Філіпа Петена співпрацювати з Гітлером у 1940 році, а також судовий процес над маршалом у 1945 році.

Також до списку увійшли роман канадської письменниці Сари Бернштейн Study for Obedience (Дослідження слухняності), автобіографічна книга Брітні Спірс Woman in me (Жінка в мені), біографія художника Моне — Monet The Restless Vision (Моне Неспокійне бачення) Джекі Валльшлегер, дитяча ілюстрована книга Three Little Monkeys and the Grand Hotel (Троє маленьких мавпенят і Гранд Готель) Квентіна Блейка й Емми Чічестер-Кларк та інші.

 

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.