Книжка автора Історичної правди про російсько-українську війну потрапила у топ-50 найкращих книжок 2023 за версією The Telegraph

Видання The Telegraph опублікувало список 50 найкращих книг року, серед яких відзначили роботу українського та американського історика Сергія Плохія The Russo-Ukrainian War ("Російсько-українська війна").

Про йе пише The Telegraph.

Англомовне видання The Russo-Ukrainian War ("Російсько-українська війна") українського й американського історика, професора кафедри української історії Гарвардського університету та лаауреата Шевченківської премії 2018 року Сергія Плохія зайняло 33-й рядок топ-50 найкращих книжок за версією The Telegraph.

"Мабуть, найбільш вичерпний опис історії, що призвела до сьогоднішньої війни в Україні, від автора книги Чорнобиль: історія трагедії", — так описали книгу Плохія укладачі рейтингу.

Перше місце в рейтингу найкращих книжок 2023 року зайняла книга France on Trial: The Case of Marshal Pétain (Франція судиться: Справа маршала Петена) Джуліана Джексона. Один з найвідоміших сучасних істориків Джуліан Джексон розповідає та аналізує один найбільш суперечливих періодів історії Франції ХХ сторіччя — рішення маршала Філіпа Петена співпрацювати з Гітлером у 1940 році, а також судовий процес над маршалом у 1945 році.

Також до списку увійшли роман канадської письменниці Сари Бернштейн Study for Obedience (Дослідження слухняності), автобіографічна книга Брітні Спірс Woman in me (Жінка в мені), біографія художника Моне — Monet The Restless Vision (Моне Неспокійне бачення) Джекі Валльшлегер, дитяча ілюстрована книга Three Little Monkeys and the Grand Hotel (Троє маленьких мавпенят і Гранд Готель) Квентіна Блейка й Емми Чічестер-Кларк та інші.

 

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.