IN MEMORIAM: У війні за Україну загинув індіанець з Канади

25-річний Остін Латлін-Берсьє був мешканцем крі-нейського народу Опаскваяк в північному Манітобі.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав Остап Скрипник, дорадник манітобської провінційної ради Конгресу українців Канади.

Головнокомандувач сухопутними військами Морін Браун повідомив, що Остін Латлін-Берсьє приєднався до битви української армії проти російських військ незабаром після початку війни 2022 року. А 13 листопада його сім'ю повідомили про смерть Остіна.

Раніше Латлін-Берсьє покинув Опаскваяк, щоб викладати англійську мову в Перу. Згодом потім поїхав до Італії та Румунії, де дізнався про початок війни в Україні.

Латлін-Берсьє пройшов навчання у Збройних силах Канади за програмою Cadet and Bold Eagle, яка поєднує вчення корінного населення з військовою підготовкою.

"Його смерть вплинула на наше співтовариство таким чином, що змусила всіх задуматися про наш внесок у побудову більш справедливого та справедливого суспільства", - сказав Морін Браун.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР