В Азербайджані затримали трьох колишніх президентів невизнаної республіки

У Нагірному Карабаху, який Азербайджан повернув під свій контроль, затримали трьох колишніх президентів невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки та екс-спікера парламенту Давида Ішханяна.

Про це повідомила азербайджанська інформаційна агенція APA.

Співробітники Служби держбезпеки Азербайджану  у місті Ханкенді (Степанакерт) затримали колишніх президентів Аркадія Гукасяна, Бако Саакяна та Араїка Арутюняна. Усіх їх доставлено до Баку в рамках порушених проти них кримінальних справ. Офіційного підтвердження цієї інформації наразі немає.

Як пише видання, карабаський парламентарій, який побажав залишитися анонімним, повідомив, що зв'язатися з затриманими більш як добу не вдається.

Аркадій Гукасян був другим за рахунком президентом Нагірно-Карабахської республіки. Він очолюював її з 1997 до 2007 року. Бако Саакян - третій президент. Він був на чолі невизнаного Арцаха з 2007 по 2020 рік. Араїк Арутюнян очолював Нагірний Карабах з травня 2020 року по 1 вересня 2023 року.

До цього, 27 вересня, у Нагірному Карабаху на КПП затримали колишнього голову уряду невизнаної республіки, бізнесмена Рубена Варданяна. Наступного дня його заарештували за статтями про фінансування тероризму і створення незаконних збройних формувань.

30 вересня в Азербайджані заарештували колишнього міністра закордонних справ НКР, радника її лідера Давида Бабаяна.

Після того, як Азербайджан повернув контроль над Нагірним Карабахом, з нього виїхали приблизно 100 тис. людей. Більшість населення регіону становили етнічні вірмени.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.