АНОНС: "Генерал Безручко: від оборони Замостя до оборони Авдієвки 110-ю бригадою"

У Києві 31 жовтян відбудеться тематична зустріч, присвячена 140-річчю генерала армії Української Народної Республіки Марка Безручка.

Про це інформує Український інститут національної пам'яті.

На заході обговорюватиметься роль та значення українського видатного військовика періоду Української революції 1917-1921 років генерала Марка Безручка у обороні Європи від більшовиків та висвітлено звитяжну та героїчну участь 110-ої окремої механізованої бригади названої на честь генерала Безручка в обороні Авдіївки під час повномасштабного вторгнення.

Також під час зустрічі відбудеться обговорення історичного мальопису УІНП "Оборона Замостя. Легенда про лопату", який присвячений оборонним боям Армії УНР та Війська Польського проти більшовицької Першої кінної дивізії Семена Будьонного. Та презентовано фільм про Марка Безручка, створений 110-ю окремою механізованою бригадою імені генерал-хорунжого Марка Безручка.

Учасники:

- Михайло Ковальчук, кандидат історичних наук, офіцер Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України

- Володимир Поліщук, співробітник Українського інституту національної пам'яті, військовослужбовець

- Іван Сєкач, начальник служби зв'язків з громадськістю 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка

Модеруватиме захід співробітник УІНП, кандидат історичних наук Іван Стичинський.

 Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Майдан Незалежності, 18/2, м. Київ).

 Коли: 17:00-19:00, 31 жовтня 2023 року

Також захід транслюватиметься Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної пам'яті у фейсбуці.

Вхід на захід вільний, однак потрібно зареєструватися, адже кількість місць обмежена.

Матеріали зустрічі увійдуть у цикл лекцій "Історія та сучасність українських військових звитяг", які будуть доступні на YouTube сторінці Українського інституту національної пам'яті.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.