АНОНС: "Генерал Безручко: від оборони Замостя до оборони Авдієвки 110-ю бригадою"

У Києві 31 жовтян відбудеться тематична зустріч, присвячена 140-річчю генерала армії Української Народної Республіки Марка Безручка.

Про це інформує Український інститут національної пам'яті.

На заході обговорюватиметься роль та значення українського видатного військовика періоду Української революції 1917-1921 років генерала Марка Безручка у обороні Європи від більшовиків та висвітлено звитяжну та героїчну участь 110-ої окремої механізованої бригади названої на честь генерала Безручка в обороні Авдіївки під час повномасштабного вторгнення.

Також під час зустрічі відбудеться обговорення історичного мальопису УІНП "Оборона Замостя. Легенда про лопату", який присвячений оборонним боям Армії УНР та Війська Польського проти більшовицької Першої кінної дивізії Семена Будьонного. Та презентовано фільм про Марка Безручка, створений 110-ю окремою механізованою бригадою імені генерал-хорунжого Марка Безручка.

Учасники:

- Михайло Ковальчук, кандидат історичних наук, офіцер Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України

- Володимир Поліщук, співробітник Українського інституту національної пам'яті, військовослужбовець

- Іван Сєкач, начальник служби зв'язків з громадськістю 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка

Модеруватиме захід співробітник УІНП, кандидат історичних наук Іван Стичинський.

 Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Майдан Незалежності, 18/2, м. Київ).

 Коли: 17:00-19:00, 31 жовтня 2023 року

Також захід транслюватиметься Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної пам'яті у фейсбуці.

Вхід на захід вільний, однак потрібно зареєструватися, адже кількість місць обмежена.

Матеріали зустрічі увійдуть у цикл лекцій "Історія та сучасність українських військових звитяг", які будуть доступні на YouTube сторінці Українського інституту національної пам'яті.

 

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.