АНОНС: Відкриття меморіальної дошки Ґарету Джонсу

Відкриття меморіальної дошки Ґарету Джонсу та проведення круглого столу «ҐАРЕТ ДЖОНС: ПОСТАТЬ ЖУРНАЛІСТА У ДОСЛІДЖЕННІ ІСТОРІЇ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ» відбудеться у Києві 3 жовтня

Співорганізатором заходу є навчально-науковий інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

В програмі заходів:

- Відкриття меморіальної дошки Ґарету Джонсу (приміщення перез Залою образотворчих мистецтв)

- Церемонія нагородження лауреатів 2023 р. відзнакою "Медаль Ґарета Джонса. Правда і честь".

- Урочисте передавання електронного архіву Ґарета Джонса Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

А також презентація книги В'ятровичем В. М.: V. Viatrovych, L. Luciuk. Enemy Archives. Soviet Counterinsurgency Operations and the Ukrainian Nationalist Movement – Selections from the Secret Police Archives, 2023 (В. В'ятрович, Л. Луцюк. Ворожі архіви. Радянські протиповстанські операції та Український націоналістичний рух, 2023)

Лауреати Відзнаки "Медаль Ґарета Джонса. Правда і Честь" 2023 року:

1. ПАНЧЕНКО Олександр Іванович – журналіст і дослідник, науковець, автор сотень журналістських публікацій про Голодомор й політичні репресії проти українців, десятків книг політичної публіцистики та україністики, книг споминів і збірок статей про визначних діячів українського національно-визвольного руху, приват-доцент Українського Вільного Університету (Мюнхен, ФРН)

2. СИДОРЖЕВСЬКИЙ Михайло Олексійович – журналіст і літератор, головний редактор "Української літературної газети", автор публікацій про трагедію голодоморів на Житомирщині, зокрема книги "Солотвин: з глибин минулого до наших днів" (2023), голова Національної спілки письменників України

3. ЮЩЕНКО Віктор Андрійович – третій Президент України, ініціатор вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні на державному рівні, автор книги "Недержавні таємниці" та інших публікацій, де висвітлено тему Голодомору-геноциду

4. ЛУК'ЯНЕНКО Надія Іванівна, вдова

Коли: 3 жовтня, початок о 14.00.

Де: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, вул. Володимирська, 62 

Ґарет Джонс - валлійський журналіст, який уперше у західній пресі під власним іменем заявив про масовий голод в СРСР (1932—1933), в тому числі і про Голодомор. Його репортаж був надрукований з-поміж інших також у газетах "The Guardian" та "New York Post".

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.