У Львові створили веб-каталог сакральної спадщини області

Львівські фахівці оцифрували і створили веб-каталог 60 храмів з картою та інформацією про них двома мовами.

Про це інформує Zaxid.net.

Храми Львівщини дослідили фахівці Інституту народознавства НАН України, Львівської національної академії мистецтв, Інституту Укрзахідпроектреставрація. З кількох сотень об'єктів вони вибрали лише 60. Але не виключають, що проект матиме продовження.

Створений каталог подає детальні описи церков, інформацію про їхніх будівничих та художників, що розписували і оздоблювали храми. У переліку – церкви зі списку світової спадщини ЮНЕСКО, найдавніші монастирі, народна дерев'яна архітектура, український модерн.

"Здавна Церква в Україні була одним з найбільших замовників і меценатів мистецтва, під її патронатом і за її запитом відбувались процеси розвитку національного мистецтва. І досі у великих і малих дерев'яних чи мурованих церквах України збереглось багато справжніх перлин мистецької спадщини, без яких сьогодні важко відтворити повну картину розвитку національної культури. У новітні часи постає надважливе завдання зберегти цю культуру", – пояснили куратори проекту.

Також про церкви Львівщини зняли короткі відеоролики.

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.