В Іспанії затримали контрабандистів, які вивезли з України "скіфське золото"

Іспанська поліція повідомила про конфіскацію викрадених з України старовинних золотих виробів вартістю 60 мільйонів євро після того, як правоохоронці спіймали злодіїв при спробі продати їх у Мадриді.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

За даними правоохоронців, мова йде про 11 предметів, загалом ювелірні вироби, включаючи складні намиста, браслети й сережки, які датуються греко-скіфським періодом між VIII і IV століттями до нашої ери.

Прикраси були виставлені в одному з київських музеїв у 2009-2013 роках, а в 2016 році їх вивезли контрабандою з України, йдеться в заяві поліції Мадрида.

Як зазначають правоохоронці, на артефакти були підроблені документи, щоб виглядало так, ніби вони належать українській православній церкві. 

У межах цього розслідування заарештували трьох громадян Іспанії та двох громадян України — один з них православний священник. Їх викрили, коли вони продали один із викрадених предметів — золотий пояс із головами баранів — на приватному аукціоні в Мадриді. У Службі безпеки України додали, що затриманий православний священник був представником УПЦ Московського патріархату.

Поліція Іспанії не розкриває імен злодіїв. Але поліція показала відео, як виглядають вкрадені реліквії. Його проаналізувала Кореспондентка  Бабель Ганна Мамонова:.

"- Велика ажурна пектораль на відео. Це нагрудна царська прикраса з чотирьох джгутів із зображеннями тварин і рослин. У 2013 році вона точно була у власності приватного "Родовід музей" – зібрання артефактів, частина з яких чорна археологія.

- Флакон. Золота ємність для зберігання ароматичних олій, прикрашена сердоліком та зерню III ст. до н.е. Власність у 2013 році "Родовід музей".

- Ажурні золоті сережки. З одного боку голова коня, з іншого - барана, ІІ ст. до н.е. Власність у 2013 році "Родовід музей".

- Золота брошка. Власність у 2013 році "Родовід музей".

- Пектораль в один рядок з пастухами та тваринами. Власність у 2013 році "Родовід музей".

Це те, що відкопала в архіві, - фотографії 2009 і 2013 років. Тоді "Родовід музей" проводив виставки. Він сам передавав журналістам ці фото. У 2009 році в Мистецькому арсеналі була виставка, у 2013-му - золото виставляли на Міжнародному форумі інвестицій та інновацій. Після 2013 року "Родовід музей" фото не надсилав, тому акцентувала увагу саме на цій даті.

ТОВ Родовід Музей дотепер на 100 відсотків належить Ігорь Дідковському. Дідковський очолював Мистецький арсенал у 2007 – 2010 році. Причетний до розпилу бюджетних коштів при будівництві Арсеналу. Друг Петра та Віктора Ющенків. До Арсеналу Дідковський через групу компаній "Родовід" (також зустрічається назва "МИР") мав тісні контакти з Віктором Пінчуком. Через Індустріальний союз Донбасу контактував ще з одним приватним колекціонером - промисловцем - великим любителем скіфів Сергієм Тарутою", - зауважила Ганна Мамонова.

Нагадаємо, що колекція "скіфського золота", яка була виставлена в музеї в Нідерландах у 2014 році, коли РФ окупувала Крим, мали повернути в Україну. 9 червня Верховний суд Нідерландів підтримав рішення попередньої інстанції у справі про долю "скіфського золота" і постановив передати його Україні.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.