На Полтавщині демонтували пам'ятник "борцям за радянську владу"

У селищі Шишаки на Полтавщині демонтували пам'ятник "борцям за радянську владу".

Про це повідомив регіональний представник Українського інституту нацпам'яті Олег Пустовгар.

"Це, зокрема, скульптура трьох червоноармійців на тлі обеліска із радянською символікою та термінологією. Демонтували російсько-комуністичний імперський маркер працівники місцевого комунального підприємства "Техкомунбуд". Пам'ятник орієнтовно важив до двох тонн. Його розібрали на частини, щоб завантажити в спецтехніку", - розповів Олег Пустовгар

Пам'ятник борцям за радянську владу передали до музейного простору "Парку радянського періоду" неподалік Путивля на Сумщині. 

Музей під відкритим небом "Парк радянського періоду" був відкритий 2019-го на території Путивльського державного історико-культурного заповідника, що в Спадщанському лісі. Експонати туди привозять, зокрема, із Сумської, Полтавської та Чернігівської областей.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.