АНОНС: «Попит на історію. Чому він зʼявився і як його задовольнити?»

Обговорення науково-популярних книг Володимира Вʼятровича під час зустрічі «Попит на історію. Чому він зʼявився і як його задовольнити?» відбудеться у Києві 18 жовтня.

Володимир В'ятрович — історик, дослідник історії визвольного руху, державний та громадський діяч, автор знакових книг про історію України.

Чому українці дедалі більше цікавляться своїм минулим?Як розуміння минулого допомагає розібратися із сьогоденням? Що світ має знати про історію України? Що вже зробили і ще мають зробити українські історики щоб наше минуле краще знали і розуміли в Україні та світі?

Розмова історика Володимира Вʼятровича із журналістом Сергієм Стукановим.

Під час зустрічі можна придбати книжки з автографом автора.

Коли: 18 жовтня, о 18:30

Де: м. Київ, книгарня Readeat

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР