Обеліск на братській могилі в центрі Сваляви перенесуть на центральний цвинтар

Обеліск на братській могилі, що знаходиться в самому центрі Сваляви на Закарпатті, перенесуть на центральний міський цвинтар.

Про це інтернет-виданню Район.Свалява розповіли у Свалявській міській раді.

Міськрада отримала дозвіл від Міністерства культури та інформаційної політики України на роботи з перенесення обеліска по вулиці Головній на цвинтар по вулиці Мукачівській від Міністерства культури та інформаційної політики України. Свалявчани безпосередньо мали змогу взяти участь у опитуванні щодо зміни місця розташування поховання, і більшість проголосували "за".

"Просимо мешканців Сваляви поставитися з розумінням до тимчасових незручностей, які будуть спричинені роботами. На час перенесення обеліска територія поховання буде загороджена відповідно до вимог. По закінченню робіт комунальні служби приведуть територію до ладу. Ми також подбаємо про те, аби перепоховання відбулось з дотриманням релігійних канонів", – запевняє в. о. Свалявського міського голови Мирослава Скрипинець.

Очільниця громади також розповіла, що наразі розробляється банк ідей стосовно того, що буде на місці поховання. 

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.