У міжнародній посилці виявили ордени організатора і учасника червоного терору на території України

Київські митники упередили незаконне пересилання у міжнародних поштових відправленнях шести державних нагород СРСР, які експерти оцінили в 1,4 млн грн.

Про це інформує Державна митна служба України.

За документами, відправницею усіх міжнародних відправлень була одна й та сама жінка з міста Дніпро. Пересилала вона їх до Франції.

Експерти визначили, що серед виявлених митниками нагород - чотири ордени "Красного Знамени", виготовлених зі срібла з домішками міді, орден "Отечественной войны" ІІ ступеня зі сплаву срібла з золотими накладками та нагрудний знак "Бойцу Красной Гвардии и Красному партизану" зі срібла з домішками міді.

На декількох нагородах наявні закріплені ниткою пломби та паперові наліпки, які вказують на те, що нагороди могли бути музейним або колекційним експонатом.  

За даними експертизи, два з виявлених орденів "Красного Знамени" належали Єфіму Євдокімову - повноважному представнику політичного карального органу радянської росії – ВЧК-ОГПУ. Один з цих орденів оцінили у 743 тис. грн, інший – у 285 тис. грн.

Відомо, що Євдокімов був безпосереднім організатором і учасником червоного терору на території України у 20-х-30-х роках минулого століття. Зокрема, знищував професійну еліту вугільної промисловості та металургії в рамках "шахтинської справи" на Донбасі. Для прикладу, у поданні до нагородження Євдокімова орденом "Красного Знамени" як про заслугу згадується про знищення ним не менше 12 тисяч людей.

Нагороди, що пересилалися з порушенням митного законодавства, Київська митниця вилучила.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.