Спеціальний представник США з відновлення економіки України Пенні Пріцкер має українське походження

Джо Байден призначив спеціальним представником США з відновлення економіки України колишню міністерку торгівлі СШАПенні Пріцкер.

Про це йдеться у заяві Білого дому.

Пенні Пріцкер - уродженка штату Іллінойс, колишня міністр торгівлі США за другого президентського терміну Барака Обами. Пані Пріцкер "має глибокі родинні зв'язки з Україною", - зазначають в Білому домі.

У жовтні 2015 року на той час міністр торгівлі США Пенні Пріцкер відвідала Україну, зокрема, село Великі Пріцьки Київської області – звідси родом були її предки.

Наприкінці ХІХ століття у Великих Пріцьках на Київщині керуючим місцевим цукровим заводом був Яків Пріцкер. Пізніше він емігрував із сім'єю до США. 

У 1957 році його правнук Джей купив збитковий готель біля аеропорту Лос-Анджелеса у власника на ім'я Хаятт Роберт фон Ден. Ім'я Hyatt залишилося у назві цього готелю та з'явилося на фасадах ще понад 900 готелів, які працюють сьогодні у 65 країнах світу, зокрема в Україні.

За даними Forbes, сім'я Пріцкер володіє Hyatt Hotels Corp і є однією з найбагатших у світі зі статками у $31 млрд.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.