У Харкові на станції метро "Армійська" замінили золоті зірки на герби України та Харкова

На станції Холодногірсько-Заводської гілки метрополітену "Армійська" почали замінювати декоративні зірки. На стінах станції замість зірок будуть герби Харкова та України.

Про це повідомляє Суспільне.

У ніч на 2 серпня у Харківському метро на станції Холодногірсько-Заводської гілки метрополітену "Армійська" замінили золоті зірки на герби України та Харкова.

У Харкові рушив процес очищення міського простору від радянської символіки, в тому числі у метрополітені, проте у підземці досі залишаються елементи оздоблення, які, згідно із законодавством, потрібно прибрати, розповіла керівниця Північно-Східного відділу Українського інституту національної памʼяті Марія Тахтаулова.

"Залишаються окремі елементи на станції метро "Київська", наприклад. Також зміни мають відбутися на станції "Пушкінська": це цілісний архітектурний ансамбль, з естетично точки зору вона є красивою станцією метро. Питання полягає в тому, щоб зробити це грамотно і зберегти аутентичність, яка там є, але не порушувати законодавство", — розповідає історикиня.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.