Інавгураційну лекцію у Могилянці цьогоріч прочитає Сергій Плохій

1 вересня Національний університет "Києво-Могилянська академія" запрошує приєднатися до Інавгураційної лекції.

1 вересня, у п'ятницю, о 10:00 запрошуємо всіх першокурсників приєднатися до традиційної події, яка розпочинає навчальний рік у Могилянці – Інавгураційної лекції.

Цьогоріч перед могилянською спільнотою виступатиме професор Сергій Плохій.

Сергій Плохій – професор історії України, директор Українського науково-дослідного інституту Гарвардського університету, провідний експерт із питань історії України, Росії та Східної Європи.

Має багато публікацій із міжнародної історії Другої світової і Холодної війни. Його книги отримали численні нагороди, зокрема премію Лайонела Ґелбера за найкращу англомовну книгу про міжнародні відносини та премію Бейлі Ґіффорд за нон-фікшн (Великобританія).

Його останню книгу The Russo-Ukrainian War: The Return of History видали W.W. Norton у США та Penguin у Великобританії у травні 2023 року.

Лекція відбудеться наживо в Актовій залі КМЦ (вул. Іллінська, 9; 3 поверх).

Водночас подія транслюватиметься онлайн в Актовій залі 1-корпусу НаУКМА (1-217) та Колізеї (2 поверх КМЦ).

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.