Батурин став першим містом в області, де нема церков московського патріархату

у Батурині діють три православні храми і всі вони належать до української Церкви.

Про це повідомляє журналіст Василь Чепурний.

Батурин став першим містом в Чернігівській області, де нема церков московського патріархату. Єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній Фірлей у співслужінні 11 священників Православної церкви України здійснив чин оновлення Воскресенського храму у Батурині, який донедавна належав до МП, але тепер користування ним МП було припинене власником  – Національним заповідником "Гетьманська столиця" і храм перейшов до української церкви.

Також єпископ Антоній відслужив літію за гетьманами Дем'яном, двома Іванами, Пилипом та Кирилом.

"Із заповідника "Гетьманська столиця" уточнюють, що фактично користування храмом МП було припинене у червні минулого року і через рік судів заповідник відстояв своє рішення та звільнив церкву Кирила Розумовського від кормиги московського патріархату", — зазначає Василь Чепурний.

Таким чином у Батурині діють три православні храми і всі вони, як і личить гетьманській столиці, належать до української Церкви!

 

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.