Восени вийде книжка про розсекречені історії з архіву розвідки «Спецоперація «Некро»

Дослідник історії спецслужб Олександр Скрипник видась книгу на підставі розсекречених документів із архіву розвідки про досі невідомі епізоди спецоперацій за кордоном проти визначних діячів українського національно-визвольного руху.

Про це сповістив дослідник історії спецслужб, журналіст Олександр Скрипник.

"Друзі, війну проти нас росія веде не тільки на передовій, а й на таємному та інформаційному фронтах. Цю специфічну кухню з арсеналу спецслужб, ще більшовицьких, треба знати, добре в ній розбиратися, розпізнавати і мати змогу протидіяти. Це я постійно прокручував у голові, коли упродовж останніх півтора року займався цими питаннями. Вивчаючи з прикладною метою агентурно-оперативні справи з архіву Служби зовнішньої розвідки України, розумів, що увесь колишній інструментарій ГПУ/НКВД/МГБ/КГБ СРСР кремль застосовує і нині. Використовує старі лекала, схеми, методи… Схеми, які упродовж ста років застосовував, щоб нищити все українське", - зазначив автор книжки.

На підставі розсекречених унікальних документів із архіву розвідки Олександр Скрипник готував матеріали про досі невідомі епізоди спецоперацій за кордоном проти визначних діячів українського національно-визвольного руху.

Зокрема, про першу спробу ліквідувати Андрія Мельника і Степана Бандеру ще у 1944 році в Берліні; про нові обставини убивства Євгена Коновальця; про те, як впроваджували агентів НКВД у близьке оточення гетьмана Павла Скоропадського; про наміри завербувати начальника розвідки УНР Всеволода Змієнка, міністра закордонних справ УНР Олександра Шульгина, голову ОУН(м) Олега Штуля-Ждановича, борця за українську справу Василя Вашиваного та інших діячів і що з цього вийшло; про одну з перших спроб застосування надсекретних спецзасобів – проти військового міністра уряду УНР в екзилі Миколи Капустянського; про те, як КГБ здійснював широкомасштабну спецоперацію під назвою "Некро" проти голови ОУН(б) Ярослава Стецька з метою доведення його до передчасної смерті…

"Некро"… По суті, ця спецоперація проти нас ведеться імперською росією вже давно. Тож назва нової книги невипадкова. У ній зібрано все найвагоміше з того, що писав останнім часом і розміщував на офіційному сайті Служби зовнішньої розвідки України, а також на інформаційних порталах "Історична правда" і "Радіо Свобода" та на шпальтах газети "День", - зазначиав Олександр Скрипник.

Цінність книги у тому, що в ній багато цитат із оперативних довідок, агентурних повідомлень, планів і звітів спецслужб, подаються світлини і зображення окремих документів з архівних справ, зроблено посилання на документи. Це стане в нагоді для використання у власних дослідженнях історикам, науковцям, журналістам, політологам, експертам, студентам, усім, хто цікавиться вітчизняною історією. 

Книгу "Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки" зверстано і оформлено у Видавничому домі "АДЕФ-Україна". Обсяг – 608 стор. Вихід очікується першого вересня. Зробити попереднє замовлення зі знижкою на сайті видавництва можна за посиланням.

 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.