Президент Польщі вшанував памʼять воїнів УНР, які разом із поляками боролися проти більшовиків

14 серпня 2023 року Президент Республіки Польща Анджей Дуда і Посол України в РП Василь Зварич поклали вінки на Вольському Православному цвинтарі у Варшаві, вшанувавши пам'ять воїнів Армії Української Народної Республіки, які у 1920 році пліч-о-пліч з воїнами Війська Польського боролися з більшовиками.

Про це повідомляє канцелярія президента.

Напередодні Свята Війська польського (Дня збройних сил Республіки Польща), яке відзначають 15 серпня, Дуда поклав квіти до пам'ятного знака воїнам УНР на православному цвинтарі Польщі й став перед ним на одне коліно.

Свято Війська польського відзначають у день річниці переможної наступальної операції під час Варшавської битви з Радянською Росією в серпні 1920 року. В історії цей вирішальний епізод радянсько-польської війни називають "Диво на Віслі". Тоді спільна перемога зупинила наступ Червоної армії в Європі.

 "Ми дуже цінуємо допомогу Польщі і ніколи її не забудемо та завжди будемо згадувати з великою вдячністю. Як і 103 роки тому, сьогодні на наших плечах лежить спільний обов'язок - захистити Європу від російських загарбників. Разом ми сильніші. Перед нами стоїть важлива місія, про яку мріяли поховані тут солдати, - ми повинні раз і назавжди покласти край російському неоімперіалізму.

І для нас прикладом є польські герої - солдати, які хоробро і жертовно протистояли російському більшовизму і таким чином здійснили "Чудо на Віслі". Ми, українці, також хочемо з вашою допомогою здійснити "Чудо на Дніпрі" і "Чудо на Чорному морі", - наголосив Посол України в Республіці Польща Василь Зварич.

 

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.