АНОНС: Вечір пам’яті Олега Ольжича

Вечір пам’яті Олега Ольжича проведуть у Києві 8 липня.

Про це інформує Студентська націоналістична організація в межах Києво-Могилянської академії.

"Українські діячі, що після Перших визвольних змагань опинились у таборах для інтернованих та в еміграції, обрали шлях творення Батьківщини словом і чином. Олег Ольжич разом із поетами Празької школи вписував Україну у світовий мистецький та історіософський контекст, вибудовуючи тяглість державницької традиції. А в лавах ОУН Ольжич утверджував щоденний героїзм як життєву настанову. Його віра в майбутню перемогу України була абсолютною, його внесок у цю перемогу — щонайбільшим", - зазначають організатори.

На вас чекає:

- Розмова перша. Доба і чин: між двома світовими війнами.

- Розмова друга. Ідея державного самоздійснення: світогляд покоління.

- "Спраглим серцем жадібно лови…" Вірші Олега Ольжича у виконанні військових та цивільних.

Запрошені гості — Михайло Кублій, Юрій Сиротюк, Андрій Цибульський, Ольга Петренко-Цеунова та Юрій Матея.

Коли: 8 липня, 16:00

Де: КМЦ (вул. Іллінська, 9), Підwall

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.