АНОНС: Вечір пам’яті Олега Ольжича

Вечір пам’яті Олега Ольжича проведуть у Києві 8 липня.

Про це інформує Студентська націоналістична організація в межах Києво-Могилянської академії.

"Українські діячі, що після Перших визвольних змагань опинились у таборах для інтернованих та в еміграції, обрали шлях творення Батьківщини словом і чином. Олег Ольжич разом із поетами Празької школи вписував Україну у світовий мистецький та історіософський контекст, вибудовуючи тяглість державницької традиції. А в лавах ОУН Ольжич утверджував щоденний героїзм як життєву настанову. Його віра в майбутню перемогу України була абсолютною, його внесок у цю перемогу — щонайбільшим", - зазначають організатори.

На вас чекає:

- Розмова перша. Доба і чин: між двома світовими війнами.

- Розмова друга. Ідея державного самоздійснення: світогляд покоління.

- "Спраглим серцем жадібно лови…" Вірші Олега Ольжича у виконанні військових та цивільних.

Запрошені гості — Михайло Кублій, Юрій Сиротюк, Андрій Цибульський, Ольга Петренко-Цеунова та Юрій Матея.

Коли: 8 липня, 16:00

Де: КМЦ (вул. Іллінська, 9), Підwall

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.