Поблизу Києва розкопали 8 британських винищувачів часів Другої світової

Неподалік Києва під час розкопок у лісі знайшли британські літаки Hawker Hurricane часів Другої світової війни.

Про це пише BBC.

Рештки "Ураганів" виявили після того, як неподалік знайшли нерозірвану бомбу часів Другої світової. Вони були частиною пакету союзницької військової підтримки СРСР, яку оплачували Сполучені Штати за так званою схемою ленд-лізу. Подібне законодавство використовує сьогодні уряд США для надсилання військової допомоги Україні, щоб допомогти їй вигнати російські сили зі своєї країни.

Загалом з 1941 по 1944 рік для підтримки радянських військових зусиль до СРСР було відправлено близько 3000 "Ураганів". Більшість з них були або знищені в бою, або пізніше розібрані на частини.

Деякі Hurricane були навмисно розбиті та сховані після війни, щоб Радянському Союзу не довелося сплачувати кошти Сполученим Штатам. Згідно із законодавством про ленд-ліз, СРСР був зобов'язаний оплатити будь-яку передану військову техніку, яка залишилася неушкодженою після закінчення військових дій. Вірогідно, така ж доля спіткала 8 винищувачів Hurricane, знайдених схованими в лісі на південь від Києва.

Зараз Національний музей авіації України проводить кропіткі ручні розкопки цього місця. Співробітники прагнуть ідентифікувати якомога більше літаків, щоб їх можна було знову зібрати та виставити на показ.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.