З'явився указ про лауреатів Шевченківської премії і новий склад комітету

Президент Володимир Зеленський своїм указом оголосив лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2023 рік і затвердив новий склад Шевченківського комітету.

Національну премію України імені Тараса Шевченка 2023 року присуджено:

Калитко Катерині Олександрівні, поетесі – за книгу поезій Орден мовчальниць;

Компаніченку Тарасу Вікторовичу, Бережнюку Максиму Павловичу, Данилейку Северину Володимировичу, Криську Ярославу Андрійовичу, Охрімчуку Сергію Михайловичу, виконавцям гурту Хорея Козацька – за авдіоальбом Пісні Української революції;

Назаренку Михайлу Йосиповичу, літературознавцеві - за книгу Крім Кобзаря. Антологія української літератури. 1792 - 1883" у двох частинах;

Портнікову Віталію Едуардовичу, журналістові - за публіцистичні статті та виступи останніх років;

Цілик Ірині Андріївні, режисерці - за документальний фільм Земля блакитна, ніби апельсин.

До слова, аудіоальбом був створений гуртом "Хорея Козацька" та його лідером Тарасом Компаніченком з ініціативи й у співпраці з Український інститут національної пам'яті. 

"Коли згадують результати роботи нашої команди в Український інститут національної пам'яті здебільшого говорять про декомунізацію. Але насправді ми не лише успішно усували совкове, але й творили чи підтримували якісний український культурний продукт. Євгенія Подобна отримала Шевченківську премію за наш спільний проєкт "Дівчата зрізають коси". Серед цьогорічних лауреатів ще один підтриманий нашою командою "Пісні української революції". Вітаю і дякую усім авторам, особливо Тарас Компаніченко", -зазначив історик, народний депутат України Володимир В'ятрович.

Повідомляється, що в 2023 році розмір Шевченківської премії складає 429 тисяч гривень.

Також Глава держави затвердив новий персональний склад Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, з ним можна ознайомитися в указі Президента України

Нагадаємо, у 2023 році вперше в історії Шевченківської премії 9 березня не були оприлюднені імена лауреатів та не опублікований відповідний указ президента. Наступного дня стало відомо, що список вирішили доповнити новою номінацією - За внесок у перемогу, і оголосити раніше визначених лауреатів та нових 22 травня.

 

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.