На міжнародному оперному фестивалі в Італії покажуть виставку про Соломію Крушельницьку

28 липня на одному із найбільших європейських оперних фестивалів – 69-у Фестивалі Пуччіні у Торре дель Лаго - в Італії відкриють виставку "Гранд тур: Соломія. Україна – Італія" про Соломію Крушельницьку.

Про це повідомив Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові на своїй Facebook-сторінці.

Виставка "Ґранд тур: Соломія. Україна — Італія" буде представлена 28 липня. Її відкриють перед прем'єрою опери "Мадам Баттерфляй" Джакомо Пуччіні. Саме виконання Соломії Крушельницької принесло левову частку слави цьому твору італійського композитора. Пуччіні та Крушельницька приятелювали: маестро навіть назвав українську оперну співачку "найпрекраснішою та найчарівнішою Баттерфляй".

Модульна виставка висвітлюватиме життєвий та творчий шлях Соломії Крушельницької. Відвідувачі зможуть дізнатися про її походження й освіту, виступи на провідних сценах світу, масштабні турне та співпрацю з видатними композиторами.

Проєкт реалізувала команда Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові за підтримки Українського культурного фонду.

Окрім цього, люди на виставці почують голос української сопрано. Зокрема, архівні записи арій з опер "Мадам Баттерфляй" Пуччіні та "Валькірія" Вагнера, яким уже понад сто років. Дизайн проєкту виконав український медіахудожник Сергій Петлюк.

"Виставка розроблена та присвячена 150-літньому ювілею Соломії Крушельницької і є знакова для нашого музею, - наголосив директор Музичного-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Михайло Кобрин. - Наша стратегічна місія розповідати про Крушельницьку, яка повертається у Європу та світ для того, щоб нагадати про себе і свою славу! Виставка також важлива тим, що показує приналежність української спільноти до високої європейської культури через такі постаті, як Соломія Крушельницька".

Соломія Крушельницька — одна з найвидатніших оперних співачок світу. Визнання на артистку чекало після виконання ролі Ельзи у вагнерівській опері "Лоенгрін" у Кракові 1895 року. За свою кар'єру Крушельницька виступала по всьому світу: в Італії, Іспанії, Франції, Чилі, Аргентині, Польщі.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.