Радянський герб на щиті «Батьківщини-мати» замінять на український тризуб

Радянський герб на щиті скульптури «Батьківщина-мати» замінять на український державний символ Тризуб до Дня незалежності України.

Про це повідомили у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.  

Заміна серпа з молотом на тризуб на щиті монумента "Батьківщина-мати" коштуватиме 28 мільйонів гривень. Для цього МКІП залучило кошти бізнесу.  Про це на брифінгу в Національному музеї історії України у Другій світовій війні щодо заміни радянського герба на щиті монумента "Батьківщина-мати" повідомив міністр Олександр Ткаченко.

Новий герб буде об'ємною (не пласкою) конструкцією. Для її улаштування використовуватимуть 2 типи металу: нержавіюча сталь українського виробництва "Запоріжсталь" групи Метінвест та закордонного виробника. Сам монумент "Батьківщина-мати" було вироблено зі сталі "Запоріжсталі", "Азовсталі" та ММКІ. 

Оновлений щит пам'ятника "Батьківщина-мати" представлять до Дня Незалежності України 24 серпня.

Монумент "Батьківщини-мати" був споруджений у 1981 році, він є пам'яткою науки і техніки місцевого значення. Пам'ятник вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.