Український бренд представив колекцію сорочок на основі автентичного вбрання

Український бренд одягу Etnodim створив нову колекцію на основі матеріалів, що зберігаються в Музеї Івана Гончара.

Про це повідомляє Etnodim на своєму сайті.

Протягом кількох місяців майстрині Etnodim відвідували Музей Івана Гончара й "досліджували орнаменти та вишивку на маленьких клаптиках тканини". Так вони розробили сучасні моделі з елементами національного одягу: десять жіночих вишиванок, п'ять суконь, дев'ять чоловічих вишиванок та один жилет.

До нової колекції увійшли: сукня Malyn з характерними поліськими орнаментами (ромб та промені), сорочка Opishnya з полтавською гладдю, а також чоловіча сорочка Veremiy зі складним геометричним орнаментом, традиційним для Вінницької області, — ромб та восьмикутна зірка.

Загалом у колекції відтворена традиційна вишивка таких регіонів: Київського, Чернігівського, Полтавського, Харківського, Житомирського, Рівненського, Одеського, Івано-Франківського, Тернопільського, Закарпатського, Львівського, Вінницького та Волинського.

Зокрема, дизайнери використали фрагменти вишивок XVIII–XX століття, які неможливо відновити. 

Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" заснований у Києві 1933 року на базі приватного зібрання художника Івана Гончара. Музей володіє масштабною колекцією мистецьких та етнографічних об'єктів — понад 15 тисяч одиниць. 

 

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.