У дисертації Олесі Стасюк виявили плагіат

Стасюк можуть позбавити наукового ступеня доктора історичних наук.

Про це повідомила історикиня Оксана Юркова.

Відбулось засідання Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, на якому було розглянуто подання Комітету з питань етики про наявність фактів академічного плагіату у докторській дисертації Олесі Стасюк.

Національне агентство за результатами розгляду подання Комітету ухвалило рішення про виявлення в дисертації О.Стасюк академічного плагіату та про звернення до Міністерства освіти і науки України про позбавлення О.Стасюк наукового ступеня доктора історичних наук.

До слова, Олеся Стасюк на засідання НАЗЯВО не прийшла та онлайн не підключилась.

"Команду Стасюк" представляв пан Сергійчук (онлайн). Володимир Сергійчук знову говорив про речі, які жодним чином не стосувалися питання, що розглядалось, та знову брехав і зводив наклепи. Пані Стасюк подала в суд на рішення Комітету з питань етики. Повідомлення про це подання надійшло прямо на засідання НАЗЯВО. НАЗЯВО не взяло цю інформацію до уваги", - написала Оксана Юркова.

Нагадаємо, 6 червня 2022 року Міністерство освіти і науки України затвердило рішення про присудження наукового ступеня доктора історичних наук Олесі Стасюк.Дисертація Олесі Стасюк "Інститут уповноважених у здійсненні Голодомору-геноциду 1932–1933 років в УСРР" неодноразово була предметом  аналізу фахівців. Незадовго до захисту дисертації на шпальтах порталу Likбез. Історичний фронт були опубліковані дві статті науковців, в яких зазначалися численні приклади плагіату та некомпетентності у дисертаційній праці Олесі Стасюк. 

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.