В Росії поширюють фейк про вивіз святинь з Києво-Печерської Лаври до Європи

В Росії поширюють фейк про начебто домовленості між Україною та ЮНЕСКО про вивезення з Києво-Печерської лаври християнських цінностей, зокрема святих мощів.

Про це заявляють російські засоби масової пропаганди із посиланням на Службу зовнішньої розвідки РФ.

"Між Києвом та ЮНЕСКО досягнуто домовленості про вивезення з Києво-Печерської лаври християнських цінностей, зокрема святих мощів. Згодом їх передадуть музеям Італії, Франції, Німеччини та Ватикану під приводом порятунку від російських ракетних ударів", – пишуть пропагандисти.

Російську брехну спростував міністр культури України Олександр Ткаченко.

"Чим більше Лавра стає українською, тим більше підгорає на болотах. Єдина задача, яка стоїть перед нами зараз щодо Лаври – захистити її від руського міра та остаточно впенитись, що всі наші українські сакральні реліквії на місці", – йдеться в заяві міністра в Мережі.

Розповсюдження російськими телеграм-каналами неправдивої інформації про "вивезення християнських цінностей з Києво - Печерської лаври" в Європу" прокоментував і Максим Остапенко, в.о. гендиректора "Національний заповідник Києво-Печерська лавра.
"Таких планів у заповідника не було і не буде. Українські пам'ятки будуть зберігатися в Україні і наша держава зробить все, щоб ці пам'ятки були захищені, в тому числі від російських агресорів", - каже Максим Остапенко.

Нагадаємо, Мінкульт розірвав угоду з УПЦ МП про оренду Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Приводом стали порушення під час користування майном лаври, зокрема самочинні новобудови на території монастиря.

Так, УПЦ мала під 29 березня 2023 року залишити територію лаври, однак не зробила цього одразу. У середині квітня Мінкульту все ж удалося розпочати перевірку в лаврі. Там зафіксували руйнування та пошкодження об'єктів культурної спадщини.

5 червня комісія Мінкульту завершила роботу в Києво-Печерській лаврі і підписала із заповідником акт приймання-передачі держмайна. Заповідник висунув вимогу УПЦ МП протягом трьох робочих днів звільнити територію, припинити використання та повернути заповіднику його майно.

 

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.