В Росії поширюють фейк про вивіз святинь з Києво-Печерської Лаври до Європи

В Росії поширюють фейк про начебто домовленості між Україною та ЮНЕСКО про вивезення з Києво-Печерської лаври християнських цінностей, зокрема святих мощів.

Про це заявляють російські засоби масової пропаганди із посиланням на Службу зовнішньої розвідки РФ.

"Між Києвом та ЮНЕСКО досягнуто домовленості про вивезення з Києво-Печерської лаври християнських цінностей, зокрема святих мощів. Згодом їх передадуть музеям Італії, Франції, Німеччини та Ватикану під приводом порятунку від російських ракетних ударів", – пишуть пропагандисти.

Російську брехну спростував міністр культури України Олександр Ткаченко.

"Чим більше Лавра стає українською, тим більше підгорає на болотах. Єдина задача, яка стоїть перед нами зараз щодо Лаври – захистити її від руського міра та остаточно впенитись, що всі наші українські сакральні реліквії на місці", – йдеться в заяві міністра в Мережі.

Розповсюдження російськими телеграм-каналами неправдивої інформації про "вивезення християнських цінностей з Києво - Печерської лаври" в Європу" прокоментував і Максим Остапенко, в.о. гендиректора "Національний заповідник Києво-Печерська лавра.
"Таких планів у заповідника не було і не буде. Українські пам'ятки будуть зберігатися в Україні і наша держава зробить все, щоб ці пам'ятки були захищені, в тому числі від російських агресорів", - каже Максим Остапенко.

Нагадаємо, Мінкульт розірвав угоду з УПЦ МП про оренду Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Приводом стали порушення під час користування майном лаври, зокрема самочинні новобудови на території монастиря.

Так, УПЦ мала під 29 березня 2023 року залишити територію лаври, однак не зробила цього одразу. У середині квітня Мінкульту все ж удалося розпочати перевірку в лаврі. Там зафіксували руйнування та пошкодження об'єктів культурної спадщини.

5 червня комісія Мінкульту завершила роботу в Києво-Печерській лаврі і підписала із заповідником акт приймання-передачі держмайна. Заповідник висунув вимогу УПЦ МП протягом трьох робочих днів звільнити територію, припинити використання та повернути заповіднику його майно.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.