В Росії поширюють фейк про вивіз святинь з Києво-Печерської Лаври до Європи

В Росії поширюють фейк про начебто домовленості між Україною та ЮНЕСКО про вивезення з Києво-Печерської лаври християнських цінностей, зокрема святих мощів.

Про це заявляють російські засоби масової пропаганди із посиланням на Службу зовнішньої розвідки РФ.

"Між Києвом та ЮНЕСКО досягнуто домовленості про вивезення з Києво-Печерської лаври християнських цінностей, зокрема святих мощів. Згодом їх передадуть музеям Італії, Франції, Німеччини та Ватикану під приводом порятунку від російських ракетних ударів", – пишуть пропагандисти.

Російську брехну спростував міністр культури України Олександр Ткаченко.

"Чим більше Лавра стає українською, тим більше підгорає на болотах. Єдина задача, яка стоїть перед нами зараз щодо Лаври – захистити її від руського міра та остаточно впенитись, що всі наші українські сакральні реліквії на місці", – йдеться в заяві міністра в Мережі.

Розповсюдження російськими телеграм-каналами неправдивої інформації про "вивезення християнських цінностей з Києво - Печерської лаври" в Європу" прокоментував і Максим Остапенко, в.о. гендиректора "Національний заповідник Києво-Печерська лавра.
"Таких планів у заповідника не було і не буде. Українські пам'ятки будуть зберігатися в Україні і наша держава зробить все, щоб ці пам'ятки були захищені, в тому числі від російських агресорів", - каже Максим Остапенко.

Нагадаємо, Мінкульт розірвав угоду з УПЦ МП про оренду Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Приводом стали порушення під час користування майном лаври, зокрема самочинні новобудови на території монастиря.

Так, УПЦ мала під 29 березня 2023 року залишити територію лаври, однак не зробила цього одразу. У середині квітня Мінкульту все ж удалося розпочати перевірку в лаврі. Там зафіксували руйнування та пошкодження об'єктів культурної спадщини.

5 червня комісія Мінкульту завершила роботу в Києво-Печерській лаврі і підписала із заповідником акт приймання-передачі держмайна. Заповідник висунув вимогу УПЦ МП протягом трьох робочих днів звільнити територію, припинити використання та повернути заповіднику його майно.

 

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.