У херсонському музеї ідентифікували картини, вивезені до окупованого Криму

Співробітники Херсонського художнього музею ідентифікували картини, які загарбники викрали та вивезли до тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомив Херсонський художній музей імені Олександра Шовкуненка у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Картини вдалося ідентифікувати за фотографією, зробленою 1 квітня в сімферопольському Центральному музеї Тавриди. Зазначається, що фото зроблене під час підписання загарбниками злочинного "договору" про зберігання викрадених творів мистецтва.

"Серед монументальних картин, що знаходяться за спиною одного з учасників цієї незаконної оборудки, вдалось ідентифікувати два полотна", - зауважили в Херсонському музеї.

Йдеться про картини "Реставратори" Карліса Добрайса та "У Гірках" Леоніда Лабенка.

"Раніше ми визначили, що на цю світлину потрапила і серія "Стихії в сучасному світі" талановитої херсонської художниці Катерини Михальченко (Шаярової). Сподіваємось, що це не останні знахідки на цій фотографії", - додали в музеї.

 

Теми

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.