Зеленський скасував указ Януковича про присвоєння Національному університету оборони імені Черняховського

Президент України Володимир Зеленський скасував указ Віктора Януковича про присвоєння Національному університету оборони України імені Івана Черняховського.

Відповідний указ Зеленського був опублікований на сайті прездента України 16 червня 2023 року та набуває чинності з дня опублікування.

Цього дня Зеленський також взяв участь в урочистостях з нагоди випуску слухачів Національного університету оборони.

Янукович присвоїв ім'я радянського генерала армії Івана Черняховського Національному університету оборони у лютому 2013 року. Іван Черняховський - Герой СРСР, що займався "розкуркуленням" українців у складі Частин особливого призначення в 1920-х роках.

Крім цього, у липні 2013-го, за рішенням тодішнього кабінету міністрів України незаконно передається основна та найбільша будівля університету начебто для великої необхідності розміщення Вищого спеціалізованого суду України. (з 2017 року Верховний Суд). 

Станом на квітень 2023 року, з ініціативи українського журналіста Юрія Бутусова знову на загальний розсуд підняті питання щодо скасування злочинних рішень команди Миколи Азарова та повернення основної будівлі Національного університету оборони України у період повномасштабного російського вторгнення до України задля повноцінної підготовки офіцерських кадрів Збройних Сил України.

 

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».