ЮНЕСКО профінансує реставрацію Церкви Всіх Святих, яку збудував Мазепа

З ініціативи МКІП і за підтримки ЮНЕСКО буде відреставровано Всіхсвятську церкву у складі Києво-Печерської лаври. Також буде створено музей Мазепи в Онуфріївській вежі.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час звершення молебню за гетьмана Івана Мазепу, що відбувся у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври, пише Укрінформ.

"Завдяки допомозі ЮНЕСКО ми сьогодні оголошуємо про початок створення проєкту реставраційних робіт Всіхсвятської церкви, а також початок робіт зі створення Мазепинського музею. У час війни це важливо, бо ми продовжуємо роботу зі збереження нашої української спадщини та вшановуємо пам'ять великого гетьмана, який також зробив надзвичайно великий внесок у збереження українського надбання", - зазначив очільник МКІП.

За словами заступника генерального директора з наукової роботи НЗ "Києво-Печерська лавра" Костянтина Крайнього, реставрацією передбачено внутрішні та зовнішні роботи. Зокрема, мають відновити фундамент, який потерпає від перезволоження, а також перекриття, яке пропускає вологу, через що відшаровується фарба всередині церкви, особливо в зимовий період. Також Крайній зазначив, що мають реставрувати й унікальний стінопис кінця 17 ст., і зразки храмового живопису початку 20 ст.

Ткаченко поінформував, що зараз відбувається 3D-сканування споруди, надалі буде створено проєкт, і після цього розпочнуться роботи. До реставрації долучатимуться українські та французькі спеціалісти. За словами міністра, фінансування проєкту відбудеться з боку ЮНЕСКО.

Також у межах заходу очільник МКІП зазначив, що в Онуфріївській вежі, збудованій коштом Мазепи, буде організований музей на честь гетьмана. Зокрема, він міститиме унікальні артефакти, передані сім'єю діяча і самим Мазепою церкві - Євангеліє 1636 та 1707 років, гравюра Івана Мигура "Тріумф гетьмана Івана Мазепи", надрукована у друкарні Лаври у 1705 році, гаптована нашивка 17 ст., книгу "Псалтир із тлумаченням" 1697 року. Усі ці експонати були представлені в неділю в Церкві Всіх Всятих.

 

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.