УКУ відкриває магістерську програму «Майбутнє спадщини: історія, культура, література»

Презентація програми відбудеться 9 травня о 17:00 в конференц-залі Центру Шептицького.

Про це йдеться на сайті УКУ.

Гуманітарний факультет Українського католицького університету відкриває нову міждисциплінарну магістерську програму "Майбутнє спадщини: історія, культура, література". Навчання розпочнеться восени 2023 року в гібридному форматі і триватиме 2 роки. 

Студенти зможуть здобути диплом магістра одразу за трьома спеціальностями: культурологія, історія та філологія, а також подвійний диплом із Ноттінгемським університетом (The University of Nottingham), який входить до списку найкращих закладів вищої освіти Великої Британії. Важливим критерієм відбору вступників буде володіння англійською мовою на рівні В2 і вище.

Магістерська програма ставить за мету підготувати гуманітарія нового типу – фахівця, який поєднає компетенції академічного дослідника й експерта, здатного працювати з проблематикою минулого в сучасному академічному та публічному просторах, створювати новий образ України і пропонувати український порядок денний для світові.

Презентація програми відбудеться 9 травня о 17:00 в конференц-залі Центру Шептицького за участі керівника програми Богдана Чуми, професора Крістофера Вударда з Ноттінгемського університету і головного редактора журналу "Локальна історія" Віталія Ляски. Для участі у події необхідно зареєструватися за посиланням

 

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.