На Львівщині реставрують одну з найстаріших дерев’яних церков Карпат

У селі Ісаї, що в гірській частині Львівщини, продовжили реставрацію дерев’яної церкви святого Архистратига Михаїла, яка є однією з найстаріших у Карпатах та пам’яткою архітектури національного значення.

Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі ЛОВА.

Храм споруджений у 1663 році у традиційному бойківському стилі. У 2018 році йому надали статус аварійного об'єкта, тож і почали порятунок. До 2021 року тут провели протиаварійні роботи, відреставрували дах і куполи церкви.

Торік жодних робіт тут не проводили через початок повномасштабного вторгнення РФ.

Втім вже цьогоріч реставрацію старовинної церкви відновлюють. На це в обласному бюджеті-2023 передбачили 3,6 млн грн, окремо 1 млн грн виділили на стінопис. Проєкт його реставрації наразі проходить експертизу.

На реставрацію і відновлення храму Архистратига Михаїла в Ісаях у 2018-2021 роках вже витратили більше 3 млн грн.

Церква святого Архистратига Михаїла у селі Ісаї Самбірського району збудував у 1663 році майстер Ілля Пантелимон. Один із найстаріших дерев'яних храмів Карпат. У 1722 році поруч звели дзвіницю, разом із якою церква має статус пам'ятки архітектури національного значення.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.