АНОНС: Виставка "Братство. Богоявлення. Собор"

25 травня у Національній Академії Мистецтв України відбудеться урочисте відкриття виставки, яка є своєрідною присвятою Дню Києва - «Братство. Богоявлення. Собор»

Про це інформує Національна Академія Мистецтв України.

Під час виставки глядачі отримають відаовіді на запитання:

- чому увага сфокусована саме на Богоявленському соборі Києво-Братського монастиря;

- чому зараз варто про це говорити;

- чому необхідно привертати увагу до нововиявленої пам'ятки археології, архітектури та історії.

У рамках виставки буде представлено 3 міні-виставки:

"Відбудова та іконостаси Богоявленського собору в XIX ст." (лише 25 травня 17:00-20:00);

"Ті, що вижили. Предмети культу" (лише 26-28 травня);

"Мовою документів. Злочин проти Богоявленського собору" (триватиме протягом травня-червня).

Дата і час: 25 травня о 17:00.

Місце: Вул. Бульварно-Кудрявська, 20 - приміщення Національної академії мистецтв України.

Виставка організовується за сприяння Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, Комунального закладу "Центр консервації предметів археології" у партнерстві з 12 інституціями у сферах освіти, культури, науки, громадського та правничого секторів. 

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.