Літописний Білгород відмоніторили археологи

Протягом п’яти днів було обстежено близько 40 пам’яток і об’єктів археології.

Про це інформує Відділ культури Білогородської сільської ради. 

Командою Групи моніторингу археологічних ландшафтів та Відділу культури Білогородської сільської ради протягом минулого тижня організовано та проведено моніторингову археологічну експедицію (МАЕ). 

Робота була спрямована на огляд пам'яток та об'єктів археології, які розташовуються на території громади, фіксацію їх сучасного стану та документування пошкоджень заподіяних пам'яткам внаслідок збройної агресії з боку рф. 

Моніторингова археологічна експедиція проводилась по всій території громади, зокрема одним із основних осередків при обстеження стала місцевість вздовж русла річки Ірпінь, де знаходиться більшість археологічних пам'яток громади.

Протягом п'яти днів було обстежено близько 40 пам'яток і об'єктів археології. Було виявлено одну нову пам'ятку та поточено межі вже відомих пам'яток.

Окрім цього, при проведенні розвідкових робіт на території пам'ятки археології національного значення "Городищє літописного міста Білгород і могильник", нашою командою зафіксовано значні ушкодження культурного шару пам'ятки.

За участі співробітників відділу культури Білогородської сільської ради, військових з Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, слідчо-оперативної групи Національна поліція України, співробітників Інститут археології НАН України - Institute of Archaeology of the NASU, учасниками МАЕ Група моніторингу археологічних ландшафтів було складено відповідний протокол огляду місця події.

Подальші слідчі дії встановлять розмір шкоди заподіяної державі внаслідок агресії рф.

Всі результати і напрацювання моніторингової групи будуть підсумовані та викладені в звіті інституту археології НАН України.

 

Теми

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.