Офіс Генпрокурора поновив право власності держави на історичну пам’ятку національного значення «Городище «Велике Ходосівське»

Історична пам’ятка знаходиться в Обухівському районі на Київщині.

Про це йдеться на сайті Офісу Генерального прокурора.

На виконання рішення суду за позовом Офісу Генерального прокурора у державну власність повернуто майже 14 га земель історико-культурного призначення, на яких розташоване оборонне укріплення "Змієві вали" пам'ятки археології національного значення "Городище "Велике Ходосівське".

Прокурори встановили факт незаконного оформлення сільськогосподарським товариством частини славетного городища у приватну власність. Відреагували на порушення та бездіяльність уповноважених державних органів. Захищаючи інтереси держави, звернулися з позовною заявою до суду.

"Городище "Велике Ходосівське" – одне з городищ-гігантів лісостепової України середини І тис до н. е., яке є надбанням українського народу та невідтворним джерелом інформації про його зародження, формування, розвиток.

Стародавня оборонна споруда "Змієві вали", створена для захисту поселення Скіфського часу, продовжувала виконувати свої функції у період Київської Русі та під час оборони м. Києва в 1941 році. 

Багатовікові пам'ятки допомагають захищати державу і зараз – у ході збройної агресії російської федерації проти України. За інформацією військових, такі фортифікаційні споруди дали змогу зупинити наступ окупантів на південь від Житомирської траси у березні 2022 року.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.