Офіс Генпрокурора поновив право власності держави на історичну пам’ятку національного значення «Городище «Велике Ходосівське»

Історична пам’ятка знаходиться в Обухівському районі на Київщині.

Про це йдеться на сайті Офісу Генерального прокурора.

На виконання рішення суду за позовом Офісу Генерального прокурора у державну власність повернуто майже 14 га земель історико-культурного призначення, на яких розташоване оборонне укріплення "Змієві вали" пам'ятки археології національного значення "Городище "Велике Ходосівське".

Прокурори встановили факт незаконного оформлення сільськогосподарським товариством частини славетного городища у приватну власність. Відреагували на порушення та бездіяльність уповноважених державних органів. Захищаючи інтереси держави, звернулися з позовною заявою до суду.

"Городище "Велике Ходосівське" – одне з городищ-гігантів лісостепової України середини І тис до н. е., яке є надбанням українського народу та невідтворним джерелом інформації про його зародження, формування, розвиток.

Стародавня оборонна споруда "Змієві вали", створена для захисту поселення Скіфського часу, продовжувала виконувати свої функції у період Київської Русі та під час оборони м. Києва в 1941 році. 

Багатовікові пам'ятки допомагають захищати державу і зараз – у ході збройної агресії російської федерації проти України. За інформацією військових, такі фортифікаційні споруди дали змогу зупинити наступ окупантів на південь від Житомирської траси у березні 2022 року.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.