АНОНС: Тематична зустріч до Дня героїв

Подія відбудеться 22 травня о 17:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану.

Про це інформує Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану. 

На заході гості обговорять феномен та природу героїзму в контексті сучасної російсько-української війни, значення історичної традиції вшанування пам'яті борців за незалежність та державну політику вшанування героїв.

Запрошені спікери:

Ігор Гордійчук, генерал-майор, начальник Київський військовий ліцей імені Івана Богуна;

Іван Патриляк, доктор історичних наук, капітан, заступник начальника відділу історії тактики частин, видів, родів військ (сил) Збройних Сил України Центр досліджень воєнної історії ЗСУ;

Антон Дробович, Голова Український інститут національної пам'яті, солдат Збройних Сил України;

Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру Українські студії стратегічних досліджень, молодший сержант гранатометник 5-ої окремої штурмової бригади Збройних Сил України;

Андрій Ковальов, пресофіцер 112 Бригада територіальної оборони міста Києва Збройних Сил України;

Катерина Приймак, співзасновниця Жіночий Ветеранський Рух, госпітальєрка.

Модераторка:  Тетяна Ковтунович, завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам'яті.

Вхід за попередньою реєстрацією.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.