Пісня Джамали "1944" увійшла до трійки найкращих композицій в історії "Євробачення"

Британське видання The Guardian склало список найкращих переможних пісень в історії Євробачення та помістило пісню української співачки Джамали про депортацію кримських татар на третє місце.

Про це йдеться на сайті nv.ua.

Перше місце посіла легендарна пісня Waterloo групи ABBA, яка принесла перемогу Швеції у міжнародному пісенному конкурсі у 1974 році.

На другому місці розташувалася пісня Poupée de Cire, Poupée de Son, виконана французькою співачкою Франс Галль, яка посіла перше місце на Євробаченні у 1965 році і значною мірою вплинула на подальший розвиток конкурсу.

Почесне третє місце у списку найкращих переможних пісень в історії Євробачення посіла композиція 1944 співачки Джамали, з якою вона здобула перемогу на конкурсі у 2016 році.

"Текст пісні 1944 про етнічне чищення кримських татар Сталіним викликав суперечки: російські політики скаржилися, що це було пов'язано з анексією Криму Росією у 2014 році. Але це був би справді фантастичний трек, про що б він не був", — зазначили в редакції The Guardian.

Перші рядки пісні 1944 були написані у 2014 році українською мовою. У пісні Джамала співає про депортацію кримських татар 1944 року. Розповіді про цю подію Джамала чула від своєї бабусі Назилхан, яка пережила депортацію. У приспіві слова, які співачка чула від своєї бабусі — два рядки з приспіву кримськотатарською мовою запозичені з пісні Ей, Гузель К'ирим. Пісня має складну вокальну партію з багатьма півтонами та мугамами.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.