Презентували Український музей сучасного мистецтва

Громадська організація "Музей сучасного мистецтва" запустила проєкт Ukrainian Museum of Contemporary Art (UMCA)

UMCA — музейна інституція нового типу. Це не один музей, а мережа, що складається з автономних інституцій у регіонах, які взаємодіють через цифрову платформу.

"Музей не має стін, але має власну колекцію і працюватиме на різних майданчиках як резидент або співорганізатор мистецьких подій", — говорять засновники.

Цифрова платформа музею надає доступ до впорядкованої бази творів українського мистецтва другої половини 20-21 століть із державних та приватних колекцій.

Колекція музею містить твори мистецтва різних напрямів і жанрів, як-от архітектура, урбаністика, кіно, сценічне мистецтво, предметний та fashion-дизайн. Наразі колекція налічує 116 робіт, створених після 24 лютого 2022 року. Громадська організація придбала їх на кошти міжнародних донорів.

Музей збиратиме роботи, створені з 1954 року, коли Україна отримала кордони, в яких стала суверенною державою у 1991 році.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.