Національному музею історії України у Другій світовій війні вручили Спеціальну нагороду журі міжнародної премії «Museum and Heritage Awards-2023»

10 травня у Лондоні відбулась урочиста церемонія на честь цьогорічних переможців міжнародного конкурсу «Museum and Heritage Awards»

Про це повідомили на сайті Міністерство культури та інформаційної політики України.

Під час події, яку називають  "музейним Оскаром", Національному музею історії України у Другій світовій війні вручили Спеціальну нагороду журі за виставку "Україна – Розп'яття" та особливу професійну стійкість в умовах війни. Від імені колективу її отримав генеральний директор Музею Юрій Савчук. 

Виставка "Україна – Розп'яття" (куратор – Юрій Савчук, художник – Антон Логов) відкрилась 8 травня 2022 року й за рік експонування не лише привернула увагу світових медіа та громадськості, але й отримала низку виставкових сіквелів, що експонувались поза межами України: "Битва за Україну" (Рига, Латвія), "Україна – Розп'яття. 365…" (Таллінн, Естонія) та "Україна. Розп'яття. Трибунал" (США). 

Поважне журі особливо вразив той факт, що процес підготовки виставки розпочався у перші місяці повномасштабного вторгнення рф в Україну. Артефакти музейна команда на чолі з генеральним директором збирала за сприяння силового блоку країни у деокупованих регіонах Київщини та Чернігівщини відразу після їхнього звільнення.

За словами директорки "Museum and Heritage Awards" Анни Пріді, "Коли члени журі ознайомились з матеріалами виставки, було ухвалено одностайне рішення про присудження проєкту та Музею війни Спеціальної нагороди журі. Адже те, що ми побачили, є безперечно поза конкурсом і виходить за межі наших традиційних критеріїв оцінювання".

"Україна потребує не лише політичної, військової та фінансової, але, що особливо важливо, культурної допомоги. Нагорода – вияв великої підтримки нашого Музею та нашої країни. Вона надихає нас на продовження нашої роботи, попри всі випробування. Ваша увага до нашого Музею надає важливе відчуття приналежності України до європейської цивілізації та чітке бачення її європейського майбутнього", наголосив у своїй промові Юрій Савчук. 

Нагадаємо, Міжнародна премія "Museum and Heritage Awards" заснована у 2002 році. Засновники премії – організація "Museum and Heritage". Церемонія нагородження є головною подією в рамках щорічного "Museum and Heritage Show", що проходить в експозиційному центрі Олімпіа (Лондон) та традиційно представляє основні інновації, сучасні тенденції експозиційного дизайну та актуальні теми для дискусій у сфері музейної справи і культурної спадщини. 

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.