У Відні пройде виставка творів Івана Марчука

У столиці Австрії 12-14 травня пройде виставка творів про Україну та нескорений дух її народу одного з найвідоміших українських художників сучасності Івана Марчука

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Фейсбук-сторінку митця.

"Австрія підтримала Україну у трагічний для нашої країни час, прихистила десятки тисяч матерів з дітьми, старих, постраждалих від війни з Ірпеня і Бучі, Херсонщини й Запоріжжя, тих територій, де руйнація й біда... Виставка моїх творів 12-14 травня 2023, що відбудеться завдяки добрим друзям у Європі, під патронатом Офісу Президента України, за сприяння Посольства України в Австрії – моя дяка жителям прекрасного міста та його гостям!", - написав художник.

На виставці, яка відбуватиметься в історичній будівлі Aula der Wissenschaften, буде представлено ретроспективу з близько 150 творів автора.

Раніше картину відомого українського художника Івана Марчука "Сад спокуси" під час благодійного аукціону "Art can help" було продано за рекордну суму - 120 тис. доларів. Досі полотна живих українських митців ще ніколи не продавалися на вітчизняних аукціонах за такі суми.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.