Укрдержархів виклав у вільний доступ кінодокументи періоду Української Революції
Онлайн-ресурс «Українське німе кіно», започаткований Державною архівною службою України, поповнився кіноновинками
Про це йдеться на офіційному сайті Державної архівної служби України.
Представлені кінодокументи відносяться до періоду Української Революції 1917-1921 рр.:, часи Центральної Ради, Української Держави і Директорії УНР. Невелика за обсягом, у порівнянні із оприлюдненою на платформі кіноспадщиною Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ), ця колекція із фондів Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву є не менш цінною і водночас найбільш невідомою як для істориків та кінознавців, так і широкого загалу.
Оцінюючи труднощі роботи з цими рухомими зображеннями, хоча б з огляду на той факт, що в тогочасній кінопродукції умовно виділяють: проросійські-царські кіноагітки російських кіностудій та прорадянські кіноагітки радянських кіностудій, які працювали в Києві, Одесі та Харкові, а також проукраїнські фільми, створені кіностудією "Українфільм" (заснована за Павла Скоропадського), переконані, що запропоновані увазі користувачів кінодокументи потребують ретельної практики історичної критики джерел, а не "проживання" поза традиційним джерельним каноном.
14 вересня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов під час пресконференції в Укрінформі презентував онлайн-проєкт"Архів українського німого кіно", орієнтований на дослідників різних сфер: науковців, кінематографістів, журналістів, а також на широке коло користувачів. Перша частина цього проєкту була завантажена 2022 року і містила 189 кінодокументів, завантаження другої частини було розпочато у 2023 році. Проєкт представлено на ютуб сторінці Укрдержархіву .